Vi är FMG Sverige.

Vi på Future Media Group är ett företag inom mediebranschen som levererar kreativa och strategiska lösningar inom digitala medier, publicering och marknadsföring. Vi skapar och distribuerar högkvalitativt innehåll över olika plattformar såsom webbplatser, sociala medier och mobilapplikationer. Vi erbjuder skräddarsydda lösningar för att möta våra kunders behov och mål inom marknadsföring, varumärkesbyggande och digital närvaro.

Linus Wennerström

Greta Åberg Sporre

Felix Wallin

Sales Manager

felix.wallin@framtidsmedia.se

Sofia Borg

Financial Controller

sofia.borg@futuremediagroup.com

Jenny Rudberg

Campaign & Project Manager

jenny.rudberg@futuremediagroup.com

Sofia Calén

Johan Oscarsson

Head of Framtidsmedia

johan.oscarsson@framtidsmedia.se

Alexander Hanell

Victor Edenvad

Sales Manager

victor.edenvad@framtidsmedia.se

Vilhelm Ögren

Chief Growth Officer

vilhelm.ogren@futuremediagroup.com

Alba Nordqvist

Campaign & Project Manager

alba.nordqvist@futuremediagroup.com

Linnéa Karlsson

Campaign & Project Manager

linnea.karlsson@futuremediagroup.com

Ehsan Zahedi

COO Story Media

ehsan.zahedi@storymedia.se

Pontus Hörnfeldt-Ek

Sales Manager

pontus.hornfeldt@framtidsmedia.se

Hugo Leijon

Sales Manager

hugo.lejon@storymedia.se

Stina Herrlin

COO FMG Studio

Parental Leave

Victor Christophe

Design & Project Manager

victor.christophe@futuremediagroup.com

Erika Gustrén

Patrycja Petersson

Niklas Jehrlander

Head of Sales Story Media

niklas.jehrlander@storymedia.se

Tim Stadling

Sales Manager

tim.stadling@framtidsmedia.se

Ebba Hansson

Business Developer

ebba.hansson@framtidsmedia.se

Johanna Brolin

Head of People & Culture

johanna.brolin@futuremediagroup.com

Mari Runfeldt

Design & Project Manager

mari.runfeldt@futuremediagroup.com

Rafael Romero

Tech Manager

rafael.romero@futuremediagroup.com

Linda Wells

Recruitment Consultant

linda.wells@futuremediagroup.se